Kek Llava
receta
Kek Llava

Kek Llava

Përbërësit

 

250 gr gjalpë

300 gr sheqer

6 vezë

1 sheqer vanilje

130 gr miell

250 gr çokollatë e zezë

Udhëzimet

 

Hapi 1

Gjalpën e mbajtur në temperaturë ambienti rraheni derisa të shkumojë bashkë me sheqerin.

 

Hapi 2

Shtoni edhe 6 vezët dhe vazhdojeni miksimin duke hedhur një nga një tek ena edhe sheqer vaniljen, miellin dhe çokollatën e shkrirë.

 

Hapi 3

Kallëpët e posaçëm për soufflé lyejini me yndyrë dhe spërkatini mirë me miell.

 

Hapi 4

Mbushini me brumin e përgatitur dhe piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 12 minuta.

 

 

Ju bëfshin mirë.

© ZHURNAL 28.03.2019, 15:44 | L.E. | 1,286 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."