Muffins me banane
receta
Muffins me banane

Muffins me banane

Përbërësit

2 filxhanë miell

2 lugë të vogla pluhur pjekurinash

½ lugë e vogël kripë

½ filxhan sheqer

1/3 filxhan vaj ulliri

4 banane

¼ filxhan qumësht kokosi

1 lugë e vogël ekstrakt vanilje

1 filxhan arra të thërmuara

½ filxhan miell kokosi

Udhëzimet

 

Hapi 1 

Në një enë bëjeni bashkë miellin, pluhurin për pjekurina dhe kripën.

 

Hapi 2 

Trazojini mirë e më pas shtojuni sheqerin, vajin dhe bananen e shtypur.

 

Hapi 3

Shtoni qumështin e kokosit e vaniljen dhe përziejini mirë të gjitha.

 

Hapi 4 

Shtoni arrat e thërmuara dhe kokosin.

 

Hapi 5 

Masën e fituar zbrazeni në kallëpin adekuat për muffins dhe piqini për 20 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.

© ZHURNAL 29.03.2019, 10:47 | L.E. | 633 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."