Pulё me sos hudhre dhe limoni
receta
Pulё me sos hudhre dhe limoni

Pulё me sos hudhre dhe limoni

Përbërësit

6 krahë pule

6-7 copa hudhre

majdanoz

1 limon

vaj vegjetal

gjalpë

kripë

Biber i zi

Hapat

1 Krahёt e pulёs i lyeni me kripё, biber tё zi, pastaj i fёrgoni nё tigan me pak vaj.

2 Pulёn e fёrguar e merrni nё tavё, e lyeni me gjalpё, lёng limoni dhe hudhёr.

3 Majdanozin preni nё copa tё vogla dhe zieni rreth 2-3 minuta, pastaj i vendosni nё tavё, sosin e lёni nё zierje pёr pak minuta pastaj e shёrbeni.

Ju bёftё mirё!

© ZHURNAL 30.03.2019, 11:30 | L.E. | 1,427 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."