Banane dhe xhenxhefil për mëngjes
medicina
Banane dhe xhenxhefil për mëngjes

Banane dhe xhenxhefil për mëngjes

Mëngjesin më së miri mund ta nisni me smoothie. Një pije që përgatitet shumë lehtë, është e shëndetshme dhe ju mbush energji.

Ju rekomandojmë smoothie me banane dhe xhenxhefil. Këta dy përbërës mund t’i kominoni me ndonjë ëmbëlsues, siç është mjalti.

Përbërësit

1 banane e ndarë në feta

1-2 lugë gjelle kos

1 lugë gjelle mjaltë

1/2 lugë gjelle xhenxhefil

Përgatitja: Hedhim në mikser bananen, kosin, mjaltin dhe xhenxhefilin. Përziejini ngadalë derisa masa të bëhet e njëtrajtshme.

Përmbajtja: 157 cal, 1g yndyrë, 57 mg sodium, 34g carbs, 28g sheqerna, 1.5 g fibra, 5g proteina.

© ZHURNAL 10.04.2019, 10:59 | L.E. | 715 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."