Qofte me spinaq
receta
Qofte me spinaq

Qofte me spinaq

Përbërësit:

▪ 350 g spinaq të ngrirë

▪ 200 g krem djathi

▪ 6 lugë thërrmija buke

▪ vezë dhe të bardhët e vezëve

▪ një thelb hudhre

▪ krip, piper

▪ pak miell

 

Përgatitja:

Marinoni spinaqin, kullojeni dhe lëreni të ftohet.

Priteni në pjesë të imta dhe shtoni kremin e djathit, thërrmijat e bukës, vezët dhe të bardhët e vezëve, hudhrën e grirë imët, piperin dhe kripën.

Të gjitha përzieni mirë.

Bëjeni qofteren me duar të lagura dhe rrotullojeni në miell.

Fërgojini shkurt në vaj të vluar.

Për të përgatitur qofteren nga spinaqi ju nevojiten 30 minuta.

Ju bëftë mirë./Telegrafi.com

© ZHURNAL 10.04.2019, 11:39 | L.E. | 1,145 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."