“Agjërimi”, regjim ushqimor me benefite të mëdha për shëndetin
medicina
“Agjërimi”, regjim ushqimor me benefite të mëdha për shëndetin

“Agjërimi”, regjim ushqimor me benefite të mëdha për shëndetin

Fasting ose agjërimi me ndërprerje, është një regjim që ndërmerret për një periudhë afatgjatë.

Partizanët e tij e shohin madje si një mënyrë jetese. Ne mund ta praktikojmë nga 12 orë, ose 16 orë pa ngrënë dhe të kufizojmë ushqimin në një orar të caktuar pa kufizuar kaloritë e nevojshme.

Kjo mënyrë jetese të jep energji, redukton risqet për sëmundje dhe kontribuon në humbje të peshës në mënyrë të qëndrueshme.

Blogerja Dorina Mojallia e praktikon prej kohësh këtë regjim dhe në një intervistë për “Në shtëpinë tonë” ndan eksperiencën e saj./Top Channel

© ZHURNAL 11.04.2019, 15:19 | L.E. | 1,376 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."