Bundesliga: Këta janë pesë sulmuesit më të mirë në vitin 2019, aty edhe Rashica
sport
Bundesliga: Këta janë pesë sulmuesit më të mirë në vitin 2019, aty edhe Rashica

Bundesliga: Këta janë pesë sulmuesit më të mirë në vitin 2019, aty edhe Rashica

Sukseset për Milot Rashicën në vitin 2019 nuk kanë të ndalur.

Ylli i Kosovës, është përzgjedhur nga Bundesliga në mesin e pesë sulmuesve më të mirë në vitin 2019.

Rashica po përjeton një moment mahnitës në elitën e futbollit gjerman.

22 vjeçari që ka shënuar shtatë gola në vitin 2019, dhe Bundesliga e ka përzgjedhur si njërin nga sulmuesit më të mirë të vitit 2019 në Gjermani.

Por, goli i Rashicës i shënuar në fitoren 4:0 të Werder Bremen ndaj Augsburg, është zgjedhur më i bukuri i shënuar nga futbollisti nga Vushtrria.

Në listën prej pesë sulmuesve më të mirë janë edheYussuf Poulsen, Ishak Belfodili, Andrej Kramaric dhe Robert Lewandowski.

© ZHURNAL 12.04.2019, 10:46 | Z.H. | 543 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."