‘I puthëm, zemra më tha mos ik, ulërimat i dëgjoi fshati por jo mami me babin’, apeli drithërues i katër fëmijëve në Pukë
shqiperia
‘I puthëm, zemra më tha mos ik, ulërimat i dëgjoi fshati por jo mami me babin’, apeli drithërues i katër fëmijëve në Pukë

‘I puthëm, zemra më tha mos ik, ulërimat i dëgjoi fshati por jo mami me babin’, apeli drithërues i katër fëmijëve në Pukë

Pak ditë më parë në Pukë humbën jetën burrë dhe grua si pasojë e zjarrit që përfshiu banesën gjatë natës, ndërsa katër fëmijët fatmirësisht arritën që të shpëtonin. Sot pa një banesë, katër fëmijët e çiftit që kishin fatin tragjik kërkojnë ndihmë. Greta, vajza e madhe rrëfen momentet drithëruese që kaloi atë natë dhe parandjenjën që kishte pasur për atë që do të ndodhte. Tashmë 15-vjeçarja duhet të mendojë jo vetëm për veten, por edhe dy vëllezërit, motrën më të vogël dhe dy gjyshërit.

https://www.facebook.com/FundjaveNdryshe/videos/372593836679042/

© ZHURNAL 13.04.2019, 13:12 | T.E. | 4,472 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."