Çahet kordoni i policisë, protestuesit para derës së kryeministrisë
shqiperia
Çahet kordoni i policisë, protestuesit para derës së kryeministrisë

Çahet kordoni i policisë, protestuesit para derës së kryeministrisë

Pas shtyrjesh mes protestuesve dhe policisë, turma arriti të çajë kordonin e forcave të rendit dhe të futet në oborrin para derës së kryeministrisë.

Ndërkohë, protestuesit kanë hedhur bojë në muret e godinës së kryeministrisë dhe vijojnë të hedhin kapsolla e fishekzjarre, në drejtim të forcave të policisë.

Policia nuk ka reaguar ende për të shpërndarë protestuesit, ndërsa vijojnë thirrjet në megafonët përreth kryeministrisë, që protesta të vijojë paqësore.

© ZHURNAL 13.04.2019, 19:24 | T.E. | 974 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."