Gazi lotsjellës i ndërpret intervistën, Basha: Protesta në dorë të popullit, të shohim si do vijojë
shqiperia
Gazi lotsjellës i ndërpret intervistën, Basha: Protesta në dorë të popullit, të shohim si do vijojë

Gazi lotsjellës i ndërpret intervistën, Basha: Protesta në dorë të popullit, të shohim si do vijojë

Sa do të vijojë protesta?
Nuk e di. Atë e ka në dorë populli. Të rrimë dhe të shohim se sa do të vijojë.

A u mësuar me efektin e gazit lotsjellës?
Nuk besoj se kjo është pyetja. Sot ne këtu jemi të gjithë bashkë, në protestën e 9, brenda 8 javësh, më të vendosur se kurrë për të larguar të keqen.

Intervista u ndërpre pasi policia hodhi sërish gaz lotsjellës dhe lideri i PD-së u detyrua të tërhiqet.

© ZHURNAL 13.04.2019, 20:30 | T.E. | 605 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."