Sallatë frutash me mascarpone
receta
Sallatë frutash me mascarpone

Sallatë frutash me mascarpone

Përbërësit

fruta mix

1 lëng limoni

2 lugë gjelle mjaltë

250 gr djath mascarpone

4 sheqer vanilje

2 lugë gjelle liker

 

Udhëzimet

 

Hapi 1

Frutat lajini e pastrojini, pritini e shpërndani nëpër enët adekuate.

 

Hapi 2

Lëngun e një limoni bëjeni bashkë me mjaltën dhe zbrazeni mbi frutat e përgatitura.

 

Hapi 3 

Djathin mascarpone rraheni bashkë me sheqerin dhe dy lugë liker sipas dëshirës.

Hapi 4

Më pas, këtë masë hidheni mbi frutat.

 

Ju bëfshin mirë.

© ZHURNAL 14.04.2019, 10:43 | L.E. | 890 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."