Patëllxhan i mbushur me susam dhe djathë
receta
Patëllxhan i mbushur me susam dhe djathë

Patëllxhan i mbushur me susam dhe djathë

Për një drekë të këtillë ju nevojiten:

– 2 patëllxhanë të madhësisë mesatare,

– 2 lugë vaj ulliri,

– ¼ e një qepe,

– 1 filxhan oriz apo 3 lugë susam,

– 1 filxhan lëng mishi,

– 200 g kaçkavall,

– 200 g domate të marinuara,

– Pak rigon.

 

Përgatitja:

Patëllxhanët ndani në dy pjesë, thelloni mesin dhe gjysmat piqni në furrë në 250 gradë celsius rreth dhjetë minuta.

Në tigan fërgoni qepen në vaj ulliri pastaj shtoni mesin e patëllxhanëve, lëngun e mishit dhe orizin (apo susamin).

Fërgoni rreth dhjetë minuta dhe pastaj hiqni nga zjarri.

Gjysmat e patëllxhanëve (të cilave ua keni hequr mesin) mbushni me përbërjen e gatuar dhe sipër qitni kaçkavall të grirë në rende, pastaj domaten e marinuar dhe sërish kaçkavall.

Të gjitha piqni në furrë rreth 15 minuta në 200 gradë.

© ZHURNAL 15.04.2019, 11:31 | L.E. | 660 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."