Djali dhe vajza e Millosheviçit nuk lejojnë që nëna e tyre të varroset pranë tij
bota
Djali dhe vajza e Millosheviçit nuk lejojnë që nëna e tyre të varroset pranë tij

Djali dhe vajza e Millosheviçit nuk lejojnë që nëna e tyre të varroset pranë tij

Marko dhe Marija Millosheviç, djali dhe vajza e Mirjana dhe Slobodan Millosheviçit, nuk lejojnë që nëna e tyre të varroset në Serbi.

Mirjana Markoviç, gruaja e ish-presidentit të Serbisë dhe Jugosllavisë, Slobodan Millosheviç, ka ndërruar jetë mbrëmë në Moskë të Rusisë, në spital ku ishte duke u mjekuar përgjatë një muaji. Vendi dhe koha e varrimit nuk bëhen të ditura, mirëpo është ende e paqartë nëse e ndjera do të varroset afër burrit të saj në Pozharevac, apo në Moskë ku kishte kaluar 16 vitet e fundit, shkruar Kurir.

© ZHURNAL 15.04.2019, 12:27 | Xh.I. | 2,933 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."