Frenkie de Jong përfshihet në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen e dytë ndaj Juves
sport
Frenkie de Jong përfshihet në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen e dytë ndaj Juves

Frenkie de Jong përfshihet në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen e dytë ndaj Juves

Frenkie de Jong është përfshirë në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen e dytë të çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Lojtari ishte detyruar të lë fushën para kohe në ndeshjen e fundit të skuadrës nga Amsterdami në ligen elitare në Holandë dhe kjo kishte shqetësuar tifozët.

Në listë mungon Nicolas Tagliafico për shkak të kartonëve, ndërsa më poshtë keni listën e plotë:

Onana, Lamprou, Varela; Kristensen, Veltman, De Ligt, Sinkgraven, Mazraoui, Magallan, Blind, Tagliafico; Van de Beek, Tadic, Labyad, Schone, De Jong, Ziyech, De Wit; Neres, Huntelaar, Dolberg, Ekkelenkamp.

Kujtojmë se ndeshja e parë ka përfunduar me rezultat 1-1.

© ZHURNAL 15.04.2019, 14:38 | Xh.I. | 687 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."