Sulmohet gruaja muslimane me shami në Berlin
bota
Sulmohet gruaja muslimane me shami në Berlin

Sulmohet gruaja muslimane me shami në Berlin

Policia gjermane ka njoftuar se një ekstremist i ekstremit të djathtë është i dyshuar për sulm verbal dhe fizik ndaj një gruaje muslimane në një stacion metroje në Berlin, transmeton Anadolu Agency (AA).

© ZHURNAL 15.04.2019, 21:25 | T.E. | 1,285 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."