Fillon gazifikimi në komunën e Çairit
ekonomi
Fillon gazifikimi në komunën e Çairit

Fillon gazifikimi në komunën e Çairit

Shkup, 19 prill - Me nënshkrimin e marrëveshjes për inkuadrimin e kopshtit të fëmijëve  “Borëbardha”, shkollës  fillore “Ismail Qemali” dhe ndërtesës administrative  të Komunës së Çairit në sistemin për përçimin e gazit natyror filloi procesi i gazifikimit në territorin e komunës.

Marrëveshjen sot do ta nënshkruajnë kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu dhe drejtorët ekzekutivë të GA-MA-SHA Shkup.

© ZHURNAL 19.04.2019, 08:47 | B.L. | 2,459 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."