MPB: Letërnjoftime do të jepen edhe nesër
maqedonia
MPB: Letërnjoftime do të jepen edhe nesër

MPB: Letërnjoftime do të jepen edhe nesër

Shkup, 20 prill - Nga MPB-ja theksuan se të gjitha kërkesat për dhënie të letërnjoftimeve të dëmtuar, të humbur, apo të vjedhur, sipas procedurës së zbatuar ligjore, do të lëshohen urgjentisht në të gjitha Sektoret rajonale për punë administrative pranë MPB-së edhe atë vetëm nëse parashtruesi nuk posedon dokument udhëtimi biometrik.
 
Poashtu Ministria e Brendshme ka bërë të ditur se ditën e zgjedhjeve do të sigurojë atmosferë të qetë ashtu siç i ka hije një shoqërie demokratik dhe do të parandalojë çdo përpjekje për prishjen eventuale të procesit zgjedhor.

© ZHURNAL 20.04.2019, 19:03 | T.E. | 1,428 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."