Biskota me shije kafeje
receta
Biskota me shije kafeje

Biskota me shije kafeje

Përbërësit

400 gr miell

250 gr gjalpë

200 gr sheqer

6 lugë gjelle kafe të ftohtë

2 sheqer vanilje

2 lugë gjelle kakao

1 lugëz tharm buke

 

 

Udhëzimet

 

Hapi 1

Gjalpën e mbajtur në temperaturë dhome rraheni bashkë me sheqerin dhe sheqer vaniljen.

 

Hapi 2

Shtoni kafenë, miellin, tharmin e bukës dhe kakaon.

 

Hapi 3

Nga brumi i fituar, formësoni toptha të vegjël, të cilët do t’i rendisni në tepsinë e mbuluar me letër kuzhine.

 

Hapi 4

Biskotat spërkatini me pak sheqer.

 

Hapi 5

Piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 10 minuta.

 

Ju bëfshin mirë.

© ZHURNAL 02.04.2019, 11:15 | L.E. | 1,029 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."