Peshk me perime në furrë
receta
Peshk me perime në furrë

Peshk me perime në furrë

Përbërësit

200 gr kërpudha shampinjon

1 filxhan oriz

3 thelpinj hudhre

1 spec i gjelbër

1 kungulleshka

2 qepë

1 domate

1 patate

piper i kuq

gjethe dafine

mëlmesa peshku

kripë dhe piper i zi

magdanoz

peshk

 

Udhëzimet

 

Hapi 1

Qepën e grirë trashë kaurdiseni në vaj, shtoni specin e prerë, kungulleshkën, pataten e prerë në kubikë dhe pak hudhër.

 

Hapi 2

Pasi të jenë kaurdisur mirë perimet, shtoni orizin e shpëlarë. Më pas shtoni mëlmesat dhe vazhdojeni zierjen edhe për pak kohë, duke u kujdesur që tavës t’i shtoni pak ujë.

 

Hapi 3

Pas kësaj, tavën largojeni nga zjarri.

 

Hapi 4

Peshkun e pastruar kriposeni dhe mbusheni me thelpinj hudhre e mëlmesa peshku. Peshkun e përgatitur kështu shtojeni tek tava me perime e oriz.

 

Hapi 5

Sipër tavës vendosini copat e domates të prera në rrathë.

 

Hapi 6

Hidhini edhe pak vaj dhe tavën e përgatitur kështu piqeni në furrën e parangrohur në 220 gradë për 45-50 minuta.

 

Hapi 7

Ju bëftë mirë.

© ZHURNAL 02.04.2019, 14:00 | L.E. | 1,888 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."