Kek me kakao
receta
Kek me kakao

Kek me kakao

Përbërësit

350 gr miell (që fryhet vetë)

400 gr gjalpë

6 vezë

300 gr sheqer

60 gr kakao

1 lugë kafe fryrës

1 bishtajë vanilje

1 lëkurë portokalli e grirë

 

Udhëzimet

HAPI 1

Kalojmë në sitë miellin, kakaon dhe fryrësin. Ndërkohë ndezim furrën në temperaturën 170 gradë.

HAPI 2

Vendosim në mikser gjalpin, sheqerin, vaniljen dhe lëkurën e portokallit. I përziejmë mirë në shpejtësi mesatare për 5 minuta.

HAPI 3

Gjatë përzierjes hedhim një nga një vezët në masën në mikser.

HAPI 4

E ulim pak shpejtësinë e përzierjes dhe shtojmë miellin, kakaon dhe fryrësin.

 

HAPI 5

Fikim mikserin dhe vendosim masën e përgatitur në një enë në formën e kekut (me diametër 24 cm).

HAPI 6

E pjekim në furrë për 50 minuta në 175 gradë.

© ZHURNAL 23.04.2019, 11:25 | L.E. | 1,359 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."