Sallatë me rrepa
receta
Sallatë me rrepa

Sallatë me rrepa

Përbërësit

500 gr rrepa

1 tufë sallatë jeshile

1 tufë qepë e njomë

1 limon

Kripë

Piper

Vaj ulliri

 

Udhëzimet

HAPI 1

Lajmë dhe pastrojmë rrepat, të cilët i presim në formë gjysmë rrethi.

HAPI 2

Presim imët qepët dhe presim limonin në pjesë të vogla. I shtojmë përbërësit në pjatë.

HAPI 3

Shtojmë kripë, piper dhe vaj ulliri./renatomekolli.com

© ZHURNAL 25.04.2019, 11:14 | L.E. | 976 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."