Toptha të shëndetshëm
Toptha të shëndetshëm
receta
receta
Toptha të shëndetshëm
Toptha të shëndetshëm

Toptha të shëndetshëm

Përbërësit

6 lugë gjelle rrush i thatë/stafidhe

4 fiq të thatë

6 hurma

4 lugë gjelle bajame të bluara

2 lugëza kakao

1 lugëz lëng limoni

 

Udhëzimet

Hapi 1 

Të gjithë përbërësit bluani në blender.

 

Hapi 2 

Më pas bëjini duart me yndyrë dhe nga masa e fituar bëni toptha të madhësisë së dëshiruar. Topthat e formuar kalojini në kakao e më pas vendosini në enën përkatëse.Ju bëfshin mirë./meshije.com

© ZHURNAL 27.04.2019, 11:10 | L.E. | 1,434 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Toptha të shëndetshëm

Përbërësit

6 lugë gjelle rrush i thatë/stafidhe

4 fiq të thatë

6 hurma

4 lugë gjelle bajame të bluara

2 lugëza kakao

1 lugëz lëng limoni

 

Udhëzimet

Hapi 1 

Të gjithë përbërësit bluani në blender.

 

Hapi 2 

Më pas bëjini duart me yndyrë dhe nga masa e fituar bëni toptha të madhësisë së dëshiruar. Topthat e formuar kalojini në kakao e më pas vendosini në enën përkatëse.Ju bëfshin mirë./meshije.com

© ZHURNAL 27.04.2019, 11:10 | L.E. | 1,434 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."