Sallatë Waldorf
receta
Sallatë Waldorf

Sallatë Waldorf

Përbërësit

 

1 sallatë e gjelbër

2 rrënjë selinoje

1 mollë e gjelbër

1/2 filxhan arra të thërmuara

1/2 filxhan majonez

1 lëng limoni

 

Udhëzimet

Hapi 1 

Sallatën lajeni e thajeni.

 

Hapi 2

Mollën priteni në thela të holla dhe vendoseni mbi sallatë.

 

Hapi 3

Sipër mollës vendosini arrat e thërmuara trashë.

 

Hapi 4

Majonezën bashkojeni me lëngun e limonit, kriposeni e piperoseni e hidheni sipër sallatës.Ju bëftë mirë./meshije.com/

© ZHURNAL 27.04.2019, 14:13 | L.E. | 1,373 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."