Spaghetti në furrë
receta
Spaghetti në furrë

Spaghetti në furrë

Përbërësit

500 gr spaghetti

¼ filxhan vaj ulliri

kripë dhe piper i zi

3 thelpinj hudhre

borzilok i freskët

rozmarinë e freskët

rigon

1 qepë

400 gr salcë domatesh

1 filxhan spec 

1 filxhan pure domatesh

200 gr djath mozzarella

 

Udhëzimet

Hapi 1

Spaghettit e paziera vendosini në tavë. Hidhjuni vaj ulliri, kripë e piper.

 

Hapi 2

Pastaj shtoni qepën e hudhrën e grirë imët, mëlmesat.

 

Hapi 3 

Përziejini mirë të gjitha.

 

Hapi 4 

Pastaj shtoni salcën e domates, specat e grirë dhe purenë e domates.

 

Hapi 5

Tavës shtojini ujë dhe borzilok të freskët. Në fund shtoni edhe djathin mozzarella.

 

Hapi 6

Piqini në furrën e parangrohur në 190 gradë për 45-55 minuta.

 

Ju bëfshin mirë.

© ZHURNAL 29.04.2019, 16:11 | L.E. | 1,056 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."