Molla e gjelbër ju ndihmon që të humbni peshë
medicina
Molla e gjelbër ju ndihmon që të humbni peshë

Molla e gjelbër ju ndihmon që të humbni peshë

Molla e gjelbër konsumohet shumë nga njerëzit. Por, ky frutë pos shijes së mirë ka edhe shumë përfitime shëndetësore.

Shumë persona preferojnë që të përdorin mollën e gjelbër pasi ndihmon në kontrollimin e peshës trupore.

Molla e gjelbër përmban 10% kalori dhe karbohidrate më pak se molla e kuqe prandaj kjo bën që nga konsumimi i këtij fruti të humbni peshë.

Nëse vazhdoni të konsumoni më shumë molla të gjelbra do të keni peshën trupore më të stabilizuar.

© ZHURNAL 06.04.2019, 10:13 | L.E. | 940 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."