Lajm i rëndësishëm për përdoruesit e Instagramit
teknologji
Lajm i rëndësishëm për përdoruesit e Instagramit

Lajm i rëndësishëm për përdoruesit e Instagramit

Nëse e keni hapur aplikacionin Instagram në Windows 10 Mobile, sot, mund të keni vërejtur se ka një mesazh që thotë se aplikacioni do të ndërpritet më 30 prill.

Siç mund ta shihni nga fotografia e mësipërme, njoftimi sugjeron që ju të hyni me një shfletues webi në platformë.

Ky ndryshim nuk ndikon në versionin për desktop. Përkundër faktit se të dy aplikacionet janë nën të njëjtin listë në Windows Store, Windows 10 PC nuk merr këtë mesazh.

Përdoruesit në Reddit, të cilët fillimisht panë ndryshimin, kanë vënë në dukje aplikacione si Winsta dhe 6Tag për të zëvendësuar atë të Instagramit.

© ZHURNAL 07.04.2019, 10:29 | L.E. | 886 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."