Hiqni celulitin në këtë formë
medicina
Hiqni celulitin në këtë formë

Hiqni celulitin në këtë formë

Ky lëng përgatitet nga ushqimet që ndikojnë të keni një ten sa më të mirë, rregullon peshën trupore dhe ndikon në pakësimin e celulitit.

Përbërësit:

Jogurti – rregullon tretjen dhe ndikon te yndyrat në trup.

Boronica, dredhëza, manaferra, mjedra dhe rrush të tharë – antioksidues përplot me vitamina C, kujdesen për lëkurën dhe mbron imunitetin.

Xhenxhefili – largon dhimbjen nga muskujt, shtrëngon dhe përtërinë lëkurën.

Bananet – posedojnë sasi të madhe me kalium dhe rregullojnë mbajtjen e ujit në organizëm, si dhe shtojnë efektin e celulitit në sipërfaqen e lëkurës.

Përgatitja:

 

Në blender shtoni jogurtin e ftohtë (rreth 2 dl), e sipas dëshirës shtoni pak akull, nëse dëshironi që ta freskoni pijen. Shtoni kombinimin e dashur të pemëve, përzieni dhe e shërbeni në një gotë. Me xhenxhefil mos e teproni, sepse dhuron shije të fortë. Në lëng mund dështoni edhe pak gjethe të freskëta të kanellës.

© ZHURNAL 07.04.2019, 10:45 | L.E. | 2,192 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."