Brumë për krepa
receta
Brumë për krepa

Brumë për krepa

Përbërësit

200 gr miell 55%

25 gr gjalpë

70 gr sheqer

300 ml qumësht

2 vezë

1 lugë gjellë lëng portokalli

Pak kripë

1 bishtajë vanilje

1 lugë kakao

 

Udhëzimet

 

HAPI 1

I përziejmë të gjithë përbërësit bashkë në një enë dhe më pas i kullojmë, për të shmangur papastërtitë ose copat e brumit që mund të kenë mbetur.

HAPI 2

E lëmë brumin të pushojë për 30 minuta dhe më pas e kemi gati.

 

HAPI 3

Bëjmë kujdes që gjatë pjekjes së krepave të përdorim tigan që nuk ngjit. Yndyrë duhet të hedhim shumë pak, mundësisht ta lyejmë tiganin me një pecetë me vaj.

 

HAPI 4

Masa e brumit vendoset në tigan duke u përhapur dhe duhet të jetë sasi e vogël, që krepi të dalë sa më i hollë./renatomekolli.com

© ZHURNAL 09.04.2019, 14:00 | L.E. | 2,597 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."