Pogaçe me miell misri
receta
Pogaçe me miell misri

Pogaçe me miell misri

Përbërësit

400 gr miell misri

200 gr miell të bardhë

50 ml vaj

100 ml ujë

400 ml kos

200 ml qumësht

1 lugëz kripë

1 lugëz sheqer

1 pluhur pjekurinash

Udhëzimet

 

Hapi 1

Të dy llojet e miellit bëjini bashkë e shtojuni pluhurin për pjekurina dhe kripën.

 

Hapi 2 

Ujin bashkojeni me sheqer, shtoni vajin dhe të gjitha këto hidhini tek mielli. Shtoni edhe jogurtin dhe qumështin.

 

Hapi 3 

Miksojini mirë të gjitha me tel kuzhine. Brumi do të duket relativisht I hollë, por në fund mblidheni duke shtuar miell të bardhë derisa të formoni një topth brumi.

 

Hapi 4 

Tepsinë ku do të piqet buka lyjeni me vaj dhe spërkateni me miell.

 

Hapi 5 

Topthin e brumit rrafshojeni me duar, lyjeni me pak vaj dhe shpojeni me pirun ose priteni lehtas me majën e thikës.

 

Hapi 6

Lëreni të pushojë për 15 minuta derisa të ngrohet furra në 220 gradë.

 

Hapi 7 

Piqeni për 45 minuta.Ju bëftë mirë./meshije.com

© ZHURNAL 11.05.2019, 11:49 | L.E. | 2,305 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."