Tension tek Drejtoria e Policisë, hidhet gaz dhe ujë
shqiperia
Tension tek Drejtoria e Policisë, hidhet gaz dhe ujë

Tension tek Drejtoria e Policisë, hidhet gaz dhe ujë

Protesta e opozitës nisi tek Kryeministria, vazhdoi tek Parlamenti dhe në këto momente zhvillohet tek Drejtoria e Policisë së Tiranës. Situata vazhdon të jetë e tensionuar. Një grup protestuesit bashkë me liderin e PD, Basha dhe drejtues të LSI janë duke protestuar për të liruar Sekretarin Organizativ të PD-së, Sait Dollapi i cili u rrah barbarisht tek parlamenti. Bashkë me Dollapin janë arrestuar dhe protestues.

Në këto momente Policia hedh gaz lotsjellës dhe ujë me presion për të larguar protestuesit.

© ZHURNAL 11.05.2019, 23:30 | T.E. | 1,155 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."