Rama: Shërim të shpejtë policëve, dhunuesit do ndëshkohen
shqiperia
Rama: Shërim të shpejtë policëve, dhunuesit do ndëshkohen

Rama: Shërim të shpejtë policëve, dhunuesit do ndëshkohen

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për situatën kaotike dhe dhunën që ka shoqëruar gjithë protesten e opozitës në kryeqytet.

Rama shpreh vlerësim maksimal për policinë e shtetit  e cila sipas tij, ka përballuar një turme të udhëhequr nga dëshpërimi I politikës qorre.

Kryeministri I uron shërim të shpejte policeve të plagosur dhe premton ndëshkim për të gjithë autoret e dhunës dhe zjarrvënien e institucioneve.

Respekt për trupat e Policisë së Shtetit që me profesionalizmin e tyre nderuan uniformën e shtetit përballë një turme të udhëhequr nga dëshpërimi i politikës qorre.

Shërim të shpejtë për policët e plagosur dhe ndëshkim për dhunuesit e tyre e për zjarrvënësit e institucioneve.

© ZHURNAL 11.05.2019, 23:49 | T.E. | 2,015 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."