Topa të vegjël çokollate (truffles)
receta
Topa të vegjël çokollate (truffles)

Topa të vegjël çokollate (truffles)

Përbërësit

300 gr pana pastiçerie 35%

300 gr çokollatë 70%

1 lëkurë portokalli

1 lugë gjelle liker (sipas dëshirës suaj)

Kakao

 

Udhëzimet

HAPI 1

Në një tenxhere ngrohim qumështin pana derisa të vlojë.

 

HAPI 2

Në një enë ku kemi vendosur me parë çokollatën e grirë, shtojmë një pjesë të qumështit pana dhe i përziejmë me kujdes.

 

HAPI 3

Më pas, kësaj mase i shtojmë likerin dhe lëkurën e portokallit dhe i përziejmë. Në fund hedhim edhe pjesën e mbetur të qumështit, duke i përzier vazhdimisht derisa të bëhen masë homogjene.

 

HAPI 4

E vendosim në frigorifer për të paktën 5 orë.

 

HAPI 5

Pasi e nxjerrim nga frigoriferi, me ndihmën e një luge i japim formën e topathave të vegjël të dhe i kalojmë në kakao./renatomekolli.com

© ZHURNAL 12.05.2019, 13:39 | L.E. | 1,322 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."