Audi shpallet marka më e mirë në kategorinë “pronarë të kënaqur”
auto
Audi shpallet marka më e mirë në kategorinë “pronarë të kënaqur”

Audi shpallet marka më e mirë në kategorinë “pronarë të kënaqur”

Sipas hulumtimeve të JD Power, prodhuesi gjerman i veturave për të dytin vit me radhë ka shënuar rezultate të shkëlqyera në atë se sa janë të kënaqur konsumatorët e saj.

Audi ka fituar simpatinë më të madhe nga të gjitha markat tjera sipas hulumtimeve të JD Power për shërbimet ndaj klientit, transmeton koha.net.

Studimi i tyre bazohet në përvojat e pronarëve të markës Audi, të cilët janë klientët më të kënaqur sa i përket mirëmbajtjes dhe riparimit të veturave.

JD Power është një kompani amerikane që merret me hulumtimin në atë se sa janë të kënaqur konsumatorët si dhe kualitetin e produkteve për industrinë e veturave.

© ZHURNAL 13.05.2019, 11:19 | L.E. | 790 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."