Qofte furre me patëllxhan
receta
Qofte furre me patëllxhan

Qofte furre me patëllxhan

Përbërësit për 4 persona:

● 400g patëllxhanë të gjatë

● 300g djathë të bardhë

● 8 lugë gjelle galetë (bukë e thekur e grirë)

● vaj ulliri, kripë ● 1-2 thelpinj hudhër

● 1 lugë gjelle majdanoz i grirë

 

Përgatitja:

Ndezim furrën në temperaturën 200°C.

1.Ndajmë patëllxhanët në mes, sipas gjatësisë së tyre. Me një thikë, bëjmë disa të prera te pjesa e tulit.

2.I lyejmë me pak vaj ulliri dhe kripë. I pjekim në furrë për 20 minuta ose derisa piruni të futet pa vështirësi.

3.Kur patëllxhanët e pjekur të ftohen, i grijmë në mikser së bashku me hudhrën, djathin dhe galetën. Shtojmë majdanozin dhe i përziejmë për disa minuta. Nëse brumi del i qullët, shtojmë akoma galetë.

4.U japim formë qofteve me dorë dhe i vendosim në tavë të veshur me letër furre. I lyejmë me furçë me pak vaj ulliri nga të dyja anët dhe i pjekim për 15 minuta ose derisa të marrin ngjyrë. I shërbejmë me disa gjethe sallate ose me çfarë të dëshirojmë./Living/

© ZHURNAL 13.05.2019, 11:58 | L.E. | 922 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."