Në web-faqen zyrtare nga Vila Vodno ende figuron Ivanovi president i shtetit
maqedonia
Në web-faqen zyrtare nga Vila Vodno ende figuron Ivanovi president i shtetit

Në web-faqen zyrtare nga Vila Vodno ende figuron Ivanovi president i shtetit

Shkup, 13 maj - Ish-Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, pasi dje bëri pranim-dorëzimin e funksionit president i shtetit drejt kryetarit të ri, Stevo Pendarovskit, i cili fitoi në zgjedhjet e fundit presidenciale.

Megjithatë ish-presidenti që dje u pensionua, akoma figuron si president i shtetit në web faqen zyrtare. www.pretsedatel.mk.

Megjithëse kabineti i kryetarit të ri të shtetit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, që dje ka filluar të shpërndajë njoftimet deri tek mediumet për aktivitetet e djeshme dhe ato të ardhshme të tija, sigurisht bëhet fjalë për ndonjë lëshim teknik dhe kanë harruar që të përditësojnë web-faqen zyrtare.

© ZHURNAL 13.05.2019, 13:37 | Xh.I. | 1,693 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."