Rona Nishliu me koncert në Shkup
kulture
Rona Nishliu me koncert në Shkup

Rona Nishliu me koncert në Shkup

Shkup, 13 maj - Qendra Informative Kulturore - Shkup dhe Komuna Çair ju ftojnë në promovimin e albumit të dytë të titulluar "MINDIL", nga RONA NISHLIU Quartet. Koncerti do të mbahet me 20 maj, 2019, me fillim në orën 21:00, në Filharmoninë e Maqedonisë së Veriut.

Albumi muzikor përfshin 10 këngë të trashëgimisë muzikore qindra vjeçare, tinguj që shquajnë krijimtarinë e këtij territori, për nuancat e veçanta melodike, lirike dhe shpirterore. 

© ZHURNAL 13.05.2019, 14:20 | Z.H. | 1,188 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."