Pirlo: Juve ka nevojë për një lojtar si Isco
sport
Pirlo: Juve ka nevojë për një lojtar si Isco

Pirlo: Juve ka nevojë për një lojtar si Isco

Andrea Pirlo ka sugjeruar që Juventusi duhet ta konsiderojë transferimin e Isco-s gjatë afatit kalimtar veror.

“Mendoj që kemi nevojë për një Isco” ka thënë Pirlo për Sky Italia.

“Jemi në një nivel tjetër, por duhet ta fitoni Ligën e Kampionëve”.

“Allegri ka ne mendje ekipin e së ardhmes për disa muaj dhe mesufhsa është departamenti ku duhen përmirësime”

“Ndoshta atij i mungonte cilësia në mesfushë pasi e kishte blërë Ronaldon, dhe nuk dinte se s’i ta çonte topin te ai”.

“Nevojiten mesfushorë që të arrish deri në fund të Ligës së Kampionëve”.

© ZHURNAL 13.05.2019, 14:42 | Z.H. | 882 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."