Merko zgjodhi problemin për nxënësit e SHFК Vëllezërit Milladinovci
maqedonia
Merko zgjodhi problemin për nxënësit e SHFК Vëllezërit Milladinovci

Merko zgjodhi problemin për nxënësit e SHFК Vëllezërit Milladinovci

Strugë, 13 maj - Hapësira ndërmjet SHFK “V. Milladinovci” dhe Pallatit të kulturës ka qënë një problematike ndër vite për nxënësit e kësaj shkolle, kryesisht gjatë periudhave me rreshje kjo zonë ishte e pakalueshme nga të rriturit dhe aq më pak nga fëmijët, Kryetari i Komunës së Strugës z. Merko realizoi dhe zgjodhi problemin për fëmijët.

Rekonstruam këtë hapësirë gjegjësisht bëmë shtrimin me pllaka betoni tek hyrja e shkollës, hapësirë prej 370 m2.

© ZHURNAL 13.05.2019, 22:10 | T.E. | 3,704 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."