Përplasen dy aeroplanë në qiell, pesë të vdekur
bota
Përplasen dy aeroplanë në qiell, pesë të vdekur

Përplasen dy aeroplanë në qiell, pesë të vdekur

Pesë persona kanë humbur jetën, 10 janë lënduar e një po konsiderohet i zhdukur.

Kjo për shkak të një aksidenti ajror mes dy aeroplanëve në qytetin juglindor të Ketchikan në Alaskë.

Administrata Federale e Aviacionit tha se aeroplanët u përplasën në rrethana ende të paqarta.

Njëmbëdhjetë pasagjerë ishin në bordin e Havilland Oter DHC-3. Dhjetë prej tyre janë dërguar në spital të Ketchikanit. Një pacient është në gjendje kritike dhe tjerët janë në gjendje më të mirë.

© ZHURNAL 14.05.2019, 09:18 | Xh.I. | 248 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."