Ambasadorja Vlora Çitaku krah Presidentit Donald Trump në darkën e iftarit në Shtëpinë e Bardhë
kosova
Ambasadorja Vlora Çitaku krah Presidentit Donald Trump në darkën e iftarit në Shtëpinë e Bardhë

Ambasadorja Vlora Çitaku krah Presidentit Donald Trump në darkën e iftarit në Shtëpinë e Bardhë

Uashington, 14 maj  - Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, është takuar me Presidentin amerikan Donald Trump, gjatë një darke të iftarit të shtruar në Shtëpinë e Bardhë.

Çitaku ka thënë se i ka treguar Trumpit se në shtetin e Kosovës, ka kulturë tolerance dhe harmoni ndërmjet religjioneve, njofton Klan Kosova.

”Pata nderin dhe kënaqësinë e veçantë që në darkën e iftarit të shtruar në Shtëpinë e Bardhë të isha e ulur përkrah Presidentit të Shteteve të Bashkura të Amerikës, Z. Donald J. Trump.

Presidentit Trump i tregova se në shtetin tonë sekular, ka një kulturë tolerance dhe harmoni ndërmjet religjioneve.

Poashtu, e njoftova në detaje mbi sfidat me të cilat ballafaqohemi aktualisht në Kosovë dhe biseduam mbi domosdoshmërinë e përfshirjes së drejtpërdrejtë të SHBA-ve në proceset e rëndësishme nëpër të cilat po kalon shteti ynë i ri.

Në darkë ishin të pranishëm zyrtarë të lartë të administratës Amerikane, Zv Presidenti Pence, Sekretari i Mbrojtjes Shanahan, Sekretari i Thesarit Mnuchin, Ambasadorë, etj”.

© ZHURNAL 14.05.2019, 09:22 | Xh.I. | 475 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."