Siguria e super makinave testohet duke i përplasur vetë (Video)
auto
Siguria e super makinave testohet duke i përplasur vetë (Video)

Siguria e super makinave testohet duke i përplasur vetë (Video)

Makinat e shpejtësisë janë tepër të shtrenjta dhe vitet e fundit ndërthurja e kompjuterit me pjesët mekanike i ka bërë ato edhe më të kushtueshme për prodhuesit dhe për më tepër, për blerësit.

Këto makina testohen fillimisht para se të hidhen në treg, pasi kushtojnë një mal me para, mijëra ore pune për ta projektuar dhe ndërtuar dhe mbi të gjitha fitojnë shumë prestigj në aspektin e teknologjisë.

Në video shihet si testohen makinat e kompanisë “Koenigsegg” përpara se të lançohen në treg/dita.

© ZHURNAL 02.05.2019, 10:30 | L.E. | 860 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."