Hapet aplikimi për Garat Ndërkombëtare të Muzikantëve të rinj ArsKosova 2019
kulture
Hapet aplikimi për Garat Ndërkombëtare të Muzikantëve të rinj ArsKosova 2019

Hapet aplikimi për Garat Ndërkombëtare të Muzikantëve të rinj ArsKosova 2019

Aplikimi për Garat ndërkombëtare të muzicientëve të rinj ArsKosova 2019 tashmë është hapur dhe të gjithë të interesuarit mund të fillojnë aplikimin e tyre, shkruan KultPlus.

Kjo garë e cila është një ndër garat më të rëndësishme në Kosovë për të apasionuarit pas muzikës dhe organizohen nga Fondacioni “ArsKosova”.

Të interesuarit mund të aplikojnë për të hyrë në garë në linkun më poshtë por edhe të zbulojnë më shumë mbi festivalin duke përcjellë vegzën e dhënë në fund të artikullit.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfwlhiG-r1_ByDjQyRadZ39x5iH01crBtTr7c_0aoPVfvbNQ/viewform

Informacionet në lidhje me datat dhe vendin ku do të zhvillohet konkursi do të publikohen së shpejti./ KultPlus.com

https://issuu.com/arskosovafoundation/docs/information_of_competition_of_youth 

© ZHURNAL 04.05.2019, 09:30 | L.E. | 585 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."