Pixel 3a, telefoni i ardhshëm i Google mund të kushtojë 400 dollarë
teknologji
Pixel 3a, telefoni i ardhshëm i Google mund të kushtojë 400 dollarë

Pixel 3a, telefoni i ardhshëm i Google mund të kushtojë 400 dollarë

Telefoni i ardhshëm i Google mund të ulë masivisht çmimet e telefonave modernë: thashethemet tregojnë se Pixel 3a vjen në vetëm 400 dollarë.

Kjo është më pak se gjysma e çmimit të iPhone XS të Apple, i cili fillon me 1.000 dollarë dhe pothuajse gjysmën e çmimit të iPhone XR më pak të shtrenjtë të Apple, i cili fillon me 750 dollarë.

Thashethemet më të fundit mbi çmimin Pixel 3a vijnë nga This is Tech Today, një kanal në YouTube që duket se mori pakon e telefonit të ardhshëm Pixel.

Pixel 3a u paraqit në një video para disa muajsh – një version ka një ngjyrë vjollce me një buton të gjelbër neoni.

Sipas kanalit, Pixel 3a fillon me 400 dollarë dhe Pixel 3a XL më i madh fillon në 480 dollarë.

Për më tepër, kanali thotë se telefonat e rinj do të mbërrijnë më 7 maj – në të njëjtën kohë me konferencën e ardhshme zhvilluese të Google, I / O.

Çmimi dhe data e lansimit janë thashethemet e fundit rreth telefonit tjetër Pixel të Google.

© ZHURNAL 04.05.2019, 09:08 | L.E. | 940 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."