Telefoni me dy ekrane i LG-së, DualScreen V50 ThinQ, do të dal në shitje këtë javë
teknologji
Telefoni me dy ekrane i LG-së, DualScreen V50 ThinQ, do të dal në shitje këtë javë

Telefoni me dy ekrane i LG-së, DualScreen V50 ThinQ, do të dal në shitje këtë javë

Qasja e LG-së në trendin e telefonave të palosshëm është pak më ndryshe nga ajo që ju do të prisni kur të shihni Samsung Galaxy Fold dhe Huawei Mate X.

Në thelb është një ekran i dytë për V50 ThinQ, telefoni 5G i LG-së.

Sipas një raporti të ri, LG do të lansoj Dual Screen V50 ThinQ në Korenë e Jugut më vonë këtë javë.

Pajisja ka dy ekrane të veçanta në një trup të vetëm. LG ka konfirmuar në MWC 2019 se nuk do të jetë e mundur për të sjellur ekran të plotë në të dy panelet kështu që secili do të përdoret si një ekran i veçantë.

Sidoqoftë, do të jetë e dobishme në disa raste; lojërat janë një shembull kryesor. LG ka bërë një aplikacion, Game Pad, që mund të përdoret për ta kthyer ekranin në kontrolluesin e lojës, ndërsa paneli i dytë përdoret për ekran të lojës aktuale.

Raporti i Koresë së Jugut përmend se kompania do të fillojë shitjen e kësaj pajisje më 10 maj. /Telegrafi/

 

© ZHURNAL 07.05.2019, 10:40 | L.E. | 864 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."