McLaren GT me tri ulëse, vjen gjatë javës së ardhshme (Video)
auto
McLaren GT me tri ulëse, vjen gjatë javës së ardhshme (Video)

McLaren GT me tri ulëse, vjen gjatë javës së ardhshme (Video)

Kjo makinë e re, zyrtarisht është emëruar GT

Deri më tani, kopania britanike ka bërë të ditura planet, se do ta sjellë një super-makinë të re, që do të jetë mes Sport dhe Super Series, transmeton Telegrafi. Tani McLaren e ka treguar ng afër modelin e emëruar GT, që i ka tri ulëse.

Në pamjet e hpërndara, nuk tregohen detajet e makinës, vetëm se shihet që ka linja shumë të agressive, ndërsa thuhet të jetë ndryshe prej modeleve tjera. “Ridefinon rregullat e segmentit Grand Tourer” thuhet shkurt, në videon e shpërndarë së fundmi.

E tëra që dihet, është se ky McLaren do të vijë gjatë javës së ardhshme, kur edhe pritet të mësojmë për kapacitetin që e ka.

© ZHURNAL 08.05.2019, 10:25 | L.E. | 810 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."