Tiramisu
receta
Tiramisu

Tiramisu

Përbërësit

2 vezë

¾ filxhan sheqer

½ filxhan kafe të zezë

250 gr djath mascarpone

18 biskota Savioardi

3-400 ml pana ëmbëlsirash

½ lugë gjelle kakao të hidhur

Udhëzimet

Hapi 1

2 vezë, ¼ filxhan kafe dhe ½ filxhan sheqer rrahini bashkë me metodën banjomari. Kur të trashet masa, largojeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet.

 

Hapi 2 

Sheqerin e mbetur bashkojeni me kafenë e zier. Kur të jetë ftohur masa, shtojani djathin dhe miksojini mirë të gjitha duke fituar një masë të butë kremoze.

 

Hapi 3

Biskotat kalojini në kafenë e përgatitur e më pas renditini në enën përkatëse. Sipër tyre shtroni një shtresë nga kremi i përgatitur e mbi të, rendin tjetër me biskota të kaluara në kafe.

 

Hapi 4

Në fund zbukurojeni me një shtresë të trashë të panas së rrahur me mikser dhe sipër saj spërkatni kakao të hidhur.

 

Hapi 5 

Para konsumimit, ëmbëlsira duhet të pushojë të paktën 6 orë në frigorifer.Ju bëftë mirë./meshije.com

© ZHURNAL 08.05.2019, 11:17 | L.E. | 1,448 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."