Last update: 07:32BallinaMarketinguImpressumKontaktZhurnal MobileFacebookRSS
Platforma MaqedoniaPlatforma KosovėPlatforma Shqipėri
01.10.2014   -   11:47
Aktivisti Adrian Demiri akuzon rėndė Menduh Thaēin
30.09.2014   -   20:07
Zaev mohon se ka "deputetė rebelė" qė duan tė kthehen nė Parlament
30.09.2014   -   18:05
Arrestohet 26 vjeēari nga Zhelina
EKONOMI
Fillon aplikimi pėr subvencionet bujqėsore
Shkup, 10 tetor - Agjencia për përkrahje financiare në bujqësi dhe zhvillim rural kumtoi se prej 12 tetorit deri më 5 nëntor do të zgjasë aplikimi për pagesa të drejtpërdrejta për kulturat kopshtare të dorëzuara në kapacitetet përpunuese dhe për prodhimtari të materialit të certifikuar të farave dhe  të fidanëve.

Në periudhën e njëjtë do të mund të parashtrohen edhe kërkesa për pagesa të drejtpërdrejta për kafshët e therura në kapacitetet e thertoreve të regjistruara, për furnizimin  e mbarështimit me dele, dhi, derra, furnizim i ameve, si dhe për prodhimtari të pulave dhe zogjve nga vezë bartësit hibride.

Deri më 5 nëntor prodhuesit e qumështit mund të parashtrojnë kërkesë për përkrahje financiare për qumështin e prodhuar dhe të shitur të lopës, deles dhe dhisë në qumështoret e regjistruara në periudhë prej 1 majit deri më 30 shtator.

Në periudhë prej 12 tetor deri më 15 nëntor kërkesat mund t'i parashtrojnë vreshtarët për rrushin e prodhuar dhe të shitur në kantinat vendore të regjistruara të verës.

Kërkesat parashtrohen në njësitë rajonale të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së ujërave.
(5.724 herė i lexuar)     publikuar mė 10.10.201114:34 nga R.Z.
KOMENTI
Emri dhe mbiemri
E-mail adresa
Komenti *
Submit code *
2622
 
LAJMET E FUNDIT
Investimet e huaja 152 mln euro, shėnojnė ulje me 2 milionė
Rezervat devizore rreth 2,5 miliardė euro
Oda ekonomike njofton kompanitė pėr projektet evropiane
Rritet numri i punėtorėve nė industri
Bujqit tė tėrheqin mė shumė mjetve nga IPARD fondet
BB i jep Shqipėrisė 150 milionė dollarė pėr sektorin energjetik
BERZH nxit shfrytėzimin e ndihmės kėshilldhėnėse dhe pėrcjelljen e njohurive tek kompanitė
Neziri nė Bruksel, marrėveshje me BE-nė pėr programin KOCME
Dimri me reduktime tė energjisė elektrike
Neziri takon ambasadorin kinez, interes pėr thellimin e bashkėpunimit
Stavreski: Me buxhetin e vitit 2015 vazhdon pėrkrahja e ekonomisė dhe standardit tė qytetarėve
Sparkase dhe Pakomak, shpėrblejnė pėr riciklim
Autoritetet kompentente nė terren janė njoftuar me pasojat nga sėmundja "gjuha blu"
BB miratoi 70,98 milionė dollarė pėr infrastrukturėn
Bogov: Depozitat bankare do tė rriten
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Ligji pėr falimentim, Saraēini prezantoi ndryshimet
Blihen banesat e para te rrokaqiejt
Pazar3.mk, motori i ekonomisė
Adelina Tahiri, imazh i ONE dhe XhaBest edhe mė 2014
Norvegjia kėrkon punėtorė, paga deri 4500 euro
Kompani turke investon nė Maqedoni, hap 100 punėsime tė reja
Koncesioner pėr autostradat Gostivar-Kėrēovė dhe Shkup-Bllacė
Bejta nė panairin e prodhimeve shqiptare nė Tiranė
Zbulo ofertat e T-Mobile dhe T-Home pėr Vitin e Ri
T-Mobile promovon ofertėn e re me Venera Lumanin
Ēka po ndodh me firmat e sheshit “Skėnderbeu”?
Shkupi edhe me njė qendėr moderne tregtare
Wizz Air shpall konkurs pėr stjuardesa
Prej sonte shtrenjtohet ēmimi i karburanteve
Shqiptarėt paguhen 12 herė mė pak se nė BE
ONE: Tre shėrbime me njė parapagim dhe laptop falas
Bėhuni COOL me ofertėn mė tė re tė T-Mobile
Wizz Air, bileta "shpėtimi" pėr udhėtarėt e Belle Air
Nga 2 maji, linjė direkte Shkup – Romė
Nė Serbi e Mal tė Zi, edhe ushqimi pėrbėn luks
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.
  ZHURNAL