Last update: 22:51BallinaMarketinguImpressumKontaktZhurnal MobileFacebookRSS
Platforma MaqedoniaPlatforma KosovėPlatforma Shqipėri
20.04.2014   -   14:46
VIDEO: BDI, 26 projekte qė prekin komunėn e Haraēinės
20.04.2014   -   13:52
VIDEO: BDI nė Reēicė, nė numrin 4 rrethojmė fitoren
20.04.2014   -   13:43
VIDEO: Paraqitja e tė sėmurėve pėr zgjedhje, deri nė mesnatė
KRONIKA E ZEZĖ
Arrestohet Hektor Kelmendi, i shumėkėrkuari nga SHBA pėr trafikim tė qenieve njerėzore
Kukës, 4 tetor - Arrestohet Hektor Kelmendi, i shumëkërkuari nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për trafikim të qenieve njerëzore. Lindur në Pejë të Kosovës rezultonte prej kohësh në listën e zezë e 5 personave më të kërkuar nga zyra e Emigracionit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Burime të policisë kufitare të Kukësit bëjnë me dije se ndalimi i 53-vjecarit është kryer sot rreth orës 16:00, ndërsa ai tentonte të hynte në Shqipëri pas kontrollit të dokumenteve të tij në sistemin "TIMS", ku është konstatuar se ishte person shumë i kërkuar nga nga Shërbimet e Emigracionit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kelemendi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Washington, pasi mbi të rëndojnë një sërë akuzash për kryerjen e krimeve shumë të rënda si organizim të emigracionit ilegal, plagosje me pasojë vdekjen, gjymtim dhe vrasje, si dhe organizim të trafikut të qenieve njerëzore.
(7.861 herė i lexuar)     publikuar mė 04.10.201123:13 nga R.Z.
KOMENTI
Emri dhe mbiemri
E-mail adresa
Komenti *
Submit code *
3656
 
LAJMET E FUNDIT
Konfiskohet 13 kg marihuanė cilėsore nė Tabanoc
Aksident i rėndė nė Shkup, pėrplasen tre makina
Polici nė rrezik jete, qėlloi veten nė stomak
Qytetari nga Velesi vdes nė njė aksident tė rėndė
Gjenden trupat e pajetė tė punėtorėve qė ranė nė Vardar
12 vjeēarja lind fėmijė, babai ėshtė 13 vjeē!
Bien nė Vardar dy punonjės tė Hekurudhės
Grabitja e postės nė Ēair, Apeli shfuqizon aktvendimin
Shkup, 10 aksidente pėr 24 orė
Aksident tragjik nė Levan-Tepelenė, 3 tė vdekur dhe 5 tė plagosur
Detaje nga arrestimi i zyrtarit qeveritarė
Arrestohet nėpunėsi shtetėror, mori ryshfet
Shkup, 13 aksidente pėr 24 orė
Rrahje masive edhe nė Bit Pazar
Aksident tragjik nė Manastir, dy tė vdekur dhe tre tė lėnduar
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
TRAGJEDI - Tetovė, babai vret vajzėn dhe pastaj vetėvritet
Aksident – Humbin jetėn nėna, babai dhe fėmiu
Tragjedi nė Ēair, vriten babė e bir
E reja nga Gostivari plagoset nga i dashuri
Vdes Zyrafete Gashi – Zyra
Saraj, vėllai ther vėllanė me thikė
Tronditėse, vėllezėrit e vrasin dhe hedhin nė pus 19-vjeēaren shtatzėnė
Tragjedi nė Manastir, e ėma vdes nė varrimin e tė birit
Babai i pret kokėn djalit 7 vjeē
Bie muri i shtėpisė, vdes nusja
Vajza nga Llojani humb jetėn nė Zvicėr
Aksident nė Nish, vdes shtetasi i Maqedonisė
Aksident nė Kėrēovė, humb jetėn Liridon E. (22)
Serbi, vdes nė aksident njė shtetas i Maqedonisė
Njė burrė i armatosur ka vrarė 13 persona nė Serbi
Gjenden dy persona tė vdekur
Rrahje mes shqiptarėve tė Kumanovės, dy djelmosha nė rrezik pėr jetėn!
Shkup: Babai, ther me thikė djalin
Nė moshėn 40 vjeēare ndahet nga jeta, ish-ushtari i UĒK-sė dhe TMK-sė, Agron GASHI
I vjedhin 120 mijė euro tė fshehura nėn tulla
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.
  ZHURNAL