Last update: 22:50BallinaMarketinguImpressumKontaktZhurnal MobileFacebookRSS
Platforma MaqedoniaPlatforma KosovėPlatforma Shqipėri
02.09.2014   -   20:09
Ndihma ushtarake pėr Ukrainėn, konflikt bėrthamor Rusi - NATO
02.09.2014   -   16:08
Estonia kėrkon baza tė pėrhershme NATO-s nė territorin e saj
02.09.2014   -   15:18
Ahmeti takohet me diplomatin gjerman: Integrimi mbetet priorotet i lartė i BDI-sė
MEDICINA
Sapunėt dhe detergjentet pėr lėkurėn tuaj
Tė pastrosh lėkuren, ta lani dhe ta bėni atė tė shkėlqejė nga drita dhe nga shėndeti, ėshtė njė ndėr dėshirat mė tė mėdha tė ēdo femre qė ka dėshirė tė ndjehet nė formė.
Ashtu si pėr ushqimin dhe pėr kozmetik ekziston njė dilemė nėse produktet duhet tė jenė bio apo jo? Nėse produktet kozmetike biologjike mund tė ushqėjne mė mirė  lekuren etj.

Produktet biologjike ofrojnė mė shumė avantazhe nė krahasim me larėsit tė cilėt mund tė jenė irritues pėr lėkurėn. Pėr kėtė produktet biologjike zgjidhen nga vajza tė cilat dėshirojnė tė kujdesen pėr trupin dhe mbrojtjen e lėkures me natyralitet tė plotė. Mjafton tė mendoni se moda e “BIO”-sė po ēmend vipat e hollivudit, mes tė cilėve Jennifer Aniston, qė mesa duket pėrdor vetėm produktė biologjike.

Oferta e produkteve biologjike varion dhe diferencohet nė zgjedhjen e elementeve qė na propozojnė produktet. Provoni njė sapun natyral me
pėrbėrje natyrale vaj ulliri qė pėrmban zbutės tipik pėr lėkuren.
Pėrbėrja pėrmban vitamina tė ndryshme, me aktivitėt delikat dhe lentitiv. Nuk ju mbetet se tė provoni sigurinė e produkteve biologjike.

(4.304 herė i lexuar)     publikuar mė 19.09.201110:35 nga E.Z.
KOMENTI
Emri dhe mbiemri
E-mail adresa
Komenti *
Submit code *
2413
 
LAJMET E FUNDIT
Njė mėnyrė pėr tė hequr qelizat e vdekura!
Karotė dhe mjaltė kundėr akneve
Medikamenti ZMapp lufton virusin ebola
Pirja e duhanit nė mėngjes, njė rrezik i shtuar
Helmi i bletėve mund tė posedojė ilaēin kundėr virusit HIV, thonė hulumtuesit
Sytė, si tė kurojmė shikimin e dobėt
Konsumimi i domates parandalon kancerin e prostatės
Ja cilat sėmundje trajton Shega
Faktorėt qė ndikojnė negativisht nė humorin tonė
Dobitė e borzilokut
Fakte interesante mbi trupin tonė
Anticeluliti nė njė pjatė me fruta
Zhurma, sinjal stresi qė dėmton zemrėn
Obeziteti tek fėmijėt shkakton depresion
Ndikimet pozitive tė hekurit tek fėmijėt
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
6 Kėshilla si tė djegim dhjamin e barkut
Era e keqe e gojes ,shkaqet dhe mjekimi
20 sėmundjet qė shėrohen nga banania
Pema e cila do t’jua shpėtojė fytin
Hithra dhe dobite shendetsore
Ilaēi i shpejt pėr hundėn e zėnė
Lemza, sėmundja e stomakut
Kėshilla pėr tė zvogėluar stomakun
Si t’i hiqni shtresat yndyrore gjatė gjithė vitit
BIMĖT KURUSE NGA NATYRA
Pjepri i hidhur shėron tumoret mė tė rrezikshme
Pesė mėnyra pėr tė forcuar trurin
Zbulohen parazitė malarieje rezistues ndaj ilaēeve
5 hapa pėr tė mposhtur peshėn
Ushqimet pėr kujtesė mė tė mirė
Mjalte dhe kanelle kunder kolesterolit
Fakte tė ēuditshme pėr organizmin, tė cilat ndoshta nuk i keni ditur
Pse ėshtė e mirė qepa e re
BIMĖT KURUESE DHE DIKIMET E TYRE POZITIVE PĖR SHĖNDETIN E NJERIUT
A e dini pėr ēfarė ėshtė e mirė avokado?
Tė gjitha tė drejtat e pėrmbajtjes nė kėtė portal janė tė rezervuara.
Ndalohet ribotimi i pėrmbajtjes (lajmeve dhe tė gjitha shkrimeve tė tjera) pa lejen me shkrim tė portalit « Zhurnal ».
Ēdo pėrdorues publik i pėrmbajtjes sonė pa autorizimin e posaēėm nga « Zhurnal » rrezikon tė ballafaqohet me ligjin.
  ZHURNAL